Κύπελλο Άνοιξης 2017 | ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Κύπελλο Άνοιξης 2017

Εικόνα: 
Κύπελλο Άνοιξης 2017
facebook_like: 

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Κύπελλο Άνοιξης 2017 που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας για κατηγορίες:

Optimist - Αγόρια/Κορίτσια (2002 και μετά)
Optimist 11χρονα - Παίδες/Κορασίδες (2006 και μετά)
Laser 4.7 - Αγόρια/Κορίτσια (2000 και μετά)
Laser Radial - Ανδρών/Γυναικών
420 - Ανδρών/Γυναικών
470 - Γενική

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε από τις 5 έως 7 Μαΐου 2017 στο θαλάσσιο στίβο του κόλπου Θεσσαλονίκης.
Oι αθλητές/τριες του ομίλου μας κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις.

Optimist Αγόρια (4 ιστιοδρομίες)
O Ζήσης Φάνης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Διαμαντόπουλος Μιχαήλ κατέκτησε την 6η θέση
Ο Μπάρλας Ιωακείμ κατέκτησε την 11η θέση

Optimist Κορίτσια (4 ιστιοδρομίες)
Η Παρδάλη Όλγα κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Τρέμμα Ελένη κατέκτησε την 4η θέση
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 5η
Η Καλιπτσίδη Ευγενία κατέκτησε την 6η θέση
Η Σφίγγα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 7η θέση
Η Κοκοζίδου Βασιλική κατέκτησε την 8η θέση
Η Δαιλίδη Ασημίνα κατέκτησε την 10η θέση

Optimist Παίδες (4 ιστιοδρομίες)
Ο Παχούμας Γιώργος κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Ο Παληός Μιχαήλ κατέκτησε την 5η θέση
Ο Μπεναξίδης Γιάννης κατέκτησε την 8η θέση
Ο Βόγιας Θέος κατέκτησε την 9η θέση

Optimist Κορασίδες (4 ιστιοδρομίες)
Η Τρέμμα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Τσολάκου Ναυσικά κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Η Σμυρνή Θάλεια κατέκτησε την 4η θέση

Προπονητές Μπεναξίδης Νίκος, Τσαβδαρίδου Άννα

Laser 4.7 Αγόρια (4 ιστιοδρομίες)
Ο Τζόλος Σπύρος κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Ο Γκάρης Αθανάσιος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Laser 4.7 Κορίτσια (4 ιστιοδρομίες)
Η Ταμβακίδου Ναταλία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Γκάρη Μελίνα κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο

Laser Rdl - Γενική (4 ιστιοδρομίες)
O Παναγιωτίδης Αναστάσιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Φωτακάκη Κωνσταντίνα κατέκτησε την 5η θέση
Ο Φορούλης Χριστόφορος κατέκτησε την 6η θέση

Προπονητής ο Παπαγεωργίου Νίκος

420 - Γενική (4 ιστιοδρομίες)
Κριτσίανη Κατερίνα-Μαυρογένη Ξένια (ΟΘΑ) κατέκτησαν την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Σουγιουλτζής Φώτης - Βοριάς Μιχαήλ κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Προπονητής Νεοκλάρας Μακάριος

470 - Γενική (4 ιστιοδρομίες)
Καζαντζής Κωνσταντίνος-Σαρίδης Κυριάκος κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Χατζημπαλόγλου Θεόδωρος(ΙΟΘ)-Μιχαηλίδης Μιχάλης κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Προπονητής Παλεράς Ανδρέα.

Συγχαρητήρια στους αθλητες/τριες και τους προπονητές

No votes yet
`