Thessaloniki Optimist Team Race 2018 | ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Thessaloniki Optimist Team Race 2018

Εικόνα: 
Thessaloniki Optimist Team Race 2018
facebook_like: 

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο αγώνας Thessaloniki Optimist Team Race 2018 που διοργανώθηκε από τον Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης από τις 16-18 Νοεμβρίου 2018. Στον αγώνα αυτό του ομαδικού Optimist συμμετείχαν 6 ομάδες από την Θεσσαλονίκη και την Αθήνα με την καθοδήγηση του διεθνούς Umpire Chris Atkins. Τις 3 ημέρες του αγώνα πραγματοποιήθηκαν 5 Round Robins με συνολικά 75 ιστιοδρομίες.

Οι ομάδες κατάκτησαν τις παρακάτω θέσεις:

Η ομάδα VMG FACTORY (ΑΝΟΓ Γλυφάδας) με τους αθλητές Λάζαρο Κεχαγιόγλου , Αθανάσιο Κυφίδη , Εβελίνα Καραγεώργου, Κωνσταντίνο Πορτοσάλτε και προπονητή τον Χρήστο Χιονά κατέκτησε την 1η θέση, το χρυσό μετάλλιο και το επαμειβόμενο κύπελλο της διοργάνωσης.

Η ομάδα YAMAHA (ΑΝΟΓ Γλυφάδας) με τους αθλητές Μάριο Σταθά, Φινά Ζαναρά, Αλέξανδρο Κοκκινάκη, Αλέξανδρο Κυφίδη και προπονητή τον Νικήτα Κεχαγιόγλου κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Η ομάδα NCTH (Ν.Ο.Θ) με τους αθλητές Αναστασία Παπαγεωρίου, Γιώργο Παχούμα, Κωνσταντίνα Τρέμμα, Μαρία Βογιατζοπούλου και προπονητή τον Νίκο Μπεναξίδη κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Η ομάδα OFTH (Ο.Φ.Θ) με τους αθλητές Αναστάσιο Γκαρίπη, Θοδωρή Πινάλη, Συμεών Συνοδάκη, Θανάση Βαμβακά και προπονητή τον Θανάση Αιβάζη κατέκτησε την 4η θέση.

Η ομάδα VOULIAGMENI (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης) με τους αθλητές Έκτορα Ψαρέα, Άρη Σταματόπουλο, Ορέστη Βαλίαδη, Δάφνη Βαλιάδου και προπονητή τον Γιάννη Καβαρλίγκο κατέκτησε την 5η θέση.

Η ομάδα NCTH JR (Ν.Ο.Θ) με τους αθλητές Γιάννη Μπεναξίδη, Αναστάσιο Καπόλα, Έμμα Πατρίδη, Παναγιώτη Πλόσκα και προπονητή τον Νίκο Μπεναξίδη κατέκτησε την 6η θέση.

Πρόεδρος αγώνα: Νίκος Παπαγεωργίου

Επιτροπή Αγώνα: Ρούλα Φλουρή, Μιρέιγ Χατζηπροδρόμου, Βαία Νταρζάνου, Μακάριος Νεοκλάρας, Άννα Τσαβδαρίδου, Περικλής Αιδηνίδης, Νίκος Μαύρος, Σούλης Παπαντωνίου, Πωλίνα Χατζηκύρου, Βασιλική Γραικού, Απόστολος Αμεράνης, Άννα Αγεριάδου, Γιάννης Μελίδης.

Chief Umpire: Chris Atkins

Umpires: Σταύρος Σμυρλής, Αντώνης Καραγιάννης, Αλέξανδρος Ταγαρόπουλος.

Your rating: Κανένα Average: 5 (1 vote)
`